Jdi na obsah Jdi na menu

A - Mužstvo Kalnište 4 : 1 Čierne nad Topľou

2. 10. 2011

Vyhral v zápase 9.kola V.ligy na domácom ihrisku proti TJ Šimonka Čierne nad Topľou 4:1 (1:0) Góly: E.Uličný 3x, J.Kiseľ.

N

astúpil do zápasu bez výrazných absencií v zostave, čo sa po dlhom čase prejavilo aj na hernom výkone a to najmä v prvom polčase. V úvode stretnutia sa domáci nasťahovali pred pokutové územie hostí, ktorí len sporadicky vyrážali do protiútokov, no domáca obrana na čele s výborne chytajúcim Rozkošom a spoľahlivo hrajúcimi Fiľakovským a Kmecom všetky šance Čierneho zažehnala. V 18.minúte sa k štandartke postavil spomínaný Fiľakovský a tvrdou strelou potrápil hosťujúceho gólmana, ktorý strelu len vyrážal, následne sa k strele dostal Cigán a po ďalšej dorážke otváral skóre stretnutia Uličný. V prvom dejstve ešte zaujal výborný zákrok Rozkoša zo 42. minúty, ktorý tak napravil chybu mladého Kmeca. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a zdalo sa, že domáci už budú iba strážiť jednogólový náskok. V 69. minúte sa však na krídle presadil Kiseľ a po jeho prihrávke zvyšoval na 2:0 Uličný. Už o 2 minúty sa domáci radovali opäť, keď sa po kombinácií s Uličným dostal k strele S.Halek, odrazenú loptu následne dorážal do odkrytej brány Kiseľ. V 74. minúte domáci pridali aj 4-tý gól, keď S.Halek po prieniku prihrával Uličnému, ktorý strelou k tyči zaznamenal prvý hetrik v drese Topľanu. Domáci následne poľavili a dovolili hosťom ohrozovať Rozkoša, no ten svojími zákrokmi úspešne chránil čisté konto. V 83.minúte sa hostia predsa len presadili, keď hlavičkou po rohovom kope upravili skóre na konečných 4:1. Topľan tak zaznamenal ďalšiu vysokú výhru a opäť sa priblížil k popredným priečkam v tabuľke V.ligy.