Jdi na obsah Jdi na menu

A Mužstvo: Kalnište 3 : 1 Vechec

17. 10. 2011

Vyhral v zápase 11.kola V.ligy na domácom ihrisku proti FK Vechec 3:1 (1:1) Góly: M.Varga, J.Kiseľ, Ľ.Tomko.

Nastúpil v zápase 11.kola proti súperovi z vrchnej polovice tabuľky, ktorý určite neprišiel predať kožu lacno a tak to na ihrisku počas celého stretnutia aj vyzeralo. Do vedenia však šli už v 5.minúte domáci keď sa po aktivite Uličného, následnom rohovom kope a odrazenej lopte presadil tvrdou strelou k tyči M.Varga. Hostia následne ovládli hru v strede ihriska, čoho dôsledkom bol aj gól z 12. minúty, keď sa hosťujúci stredopoliar prehnal cez domácu obranu a jeho tečovanú strelu už Rozkoš nedokázal chytiť. V 27.minúte hostia opäť výrazne pohrozili, no Rozkoš strelu zo štandartky vynikajúcim zákrokom kryl. Aktivita hostí priniesla ešte 1 gólovú šancu a to po krídelnej akcii zo 40.minúty, no Rozkoš bol opäť na mieste. Z domácich hráčov sa odpovedať pokúsil najmä aktívny Uličný a Cigán, ktorého strela z diaľky skončila iba na brvne. V druhom dejstve sa obraz hry čiastočne zmenil, domáci pritvrdili a technickým hosťom ot narobilo problémy. V 55.minúte zahrával štandartku Živčák, po jeho centri hlavičkoval Šoltys tesne nad. Podobná situácia sa zopakovala o 3 minúty neskôr, keď bránu prehlavičkoval Kiseľ. Domáci sa do vedenia dostali až v 70.minúte, keď Kiseľ nakopol loptu na bránu, brankár hostí sa nechal zmiasť hráčmi Topĺanu, ktorí prebehli popred bránu a lopta nečakane skončila v sieti. V záverečných 20 minútach zápasu nebola núdza najmä o tvrdé zákroky, na čo doplatili najmä hostia, ktorým sa po tvrdých zákrokoch zranili 2 hráči. Domáci ešte predsa len dokázali prikrášliť skóre stretnutia, keď sa po prieniku Šoltysa a nakopnutej lopte pred bránu v 90.minúte zápasu dokázal presadiť z blízka aj tréner domáceho mužstva Tomko. Topľan tak aj napriek výborne hrajúcemu súperovi nakoniec získal očakávané 3 body a môže naďalej pomýšľať na popredné miesta v tabuľke V.Ligy.