Jdi na obsah Jdi na menu

Kalnište 5 : 0 Výšný Žipov

15. 4. 2012

Vyhral v zápase 17.kola V.ligy na domácom ihrisku proti Družstevník Výšný Žipov 5:0 (4:0) Góly: Z.Cigán 3x (2x z 11m), J.Kiseľ, T.Sabolčík.

Sa predstavil po prvykrát v jarnej časti na domácej pôde, keď privítal mužstvo V.Žipova. Topľan chcel súperovi vrátiť prehru 1:3 z jesene a samozrejme potešiť fanúšikov po tesnej prehre v Hrabovčíku v minulom kole. Už v 4. minúte sa to domácim hráčom podarilo, keď po štandartke našiel J.Halek prihrávkou Kiseľa a ten zaznamenal už svoj 11. gól v sezóne, čím sa vyrovnal najlepšiemu strelcovi mužstva Uličnému, ktorému sa skončilo hosťovanie. V 12.minúte strelou z 25 metrov ohrozoval bránu hostí skusený M.Varga, ale jeho pokus mieril iba do stredu brány, kde stál brankár. V 18.minúte prenikol do 16-ky Šoltys a pred prázdnou bránou našiel Kiseľa, no ten vyloženú šancu nepremenil. O minútu neskôr mohol sám na bránu postupovať Sabolčík, no lopta mu zjavne odskočila. Ďalšiu šancu mali domáci už v 24.minúte, keď Šoltys akrobaticky zacentroval, no Fiľakovského hlavička mierila vedľa brány. Domáci pokračovali vo vytváraní si šancí, čoho dôsledkom bol aj faul na prenikajúceho Šoltýsa v pokutovom území a následný premenený pokutový kop v podaní kapitána Cigána, 2:0. O pár minút sa domáci radovali opäť a to po takmer dvojminútovej kombinácii pred 16-kou a následnom dôraznom zakončení Sabolčíka v páde, 3:0. V 42.minúte sa zopakovala situácia s faulom na prenikajúceho Šoltysa v pokutovom území a Cigán zvyšoval z penalty už na 4:0 pre domácich. Hostia v prvom polčase bránu v ktorej stál premiérovo mladý Kytik neohrozili. Domáci nastúpili do druhého polčasu opäť aktívne, no center Marka v 51.minúte Sabolčík na gól nepremenil. O 2 minúty po aktivite Haleka a Šoltýsa mali domáci výhodu rohového kopu, ktorý zahral veľmi dobre Kiseľ a Cigán zaznamenal hlavou svoj tretí gól v zápase, 5:0. V priebehu nasledujúcich 20 minút si domáci vypracovali výborné gólové priležitosti, no postupne Kiseľ, Kmec, M.Varga, Fiľakovský, Šoltys a opäť Kmec svoje príležitosti nepremenili pričom 3x zvonila žrď hosťujúcej brány a stav stretnutia tak ostal nezmenený. V posledných 15 minútach sa o ohrozenie domácej brány pokúšali aj hostia, no ich strely končili buď mimo brány alebo ich kryl brankár Kytik. V závere stretnutia ešte nastrelil 4. žrď na bráne hostí Kiseľ a následne pokus hostí opäť spoľahlivo kryl Kytik. Rozhodca už nenadstavoval a domáci tak zaznamenali 8. výhru na domácej pôde v sezóne 2011/2012.